O nas

Ogrody Hellerówka są wyjątkowym miejscem, w którym można nasycić wzrok pięknem barw i kompozycją roślin. Są to największe ogrody tematyczne w województwie kujawsko-pomorskim o powierzchni 3 hektarów.

Miejsce to podzielone jest na zakątki w różnych stylach: japońskim, francuskim, angielskim, wiejskim czy greckim. Ponadto znajduje się tutaj: zakątek leśny, kamienny krąg, oczka wodne, eteryczne altanki, stawy, wodospad, jak również zwierzęta utworzone z roślin np.: motyle, baranki, paw czy słoń. To magiczne miejsce zmienia swój krajobraz co dwa tygodnie, gdyż zaprojektowane jest w taki sposób, aby cały sezon było w nim kwitnienie – kiedy jedna roślina przekwita, zaczyna kwitnąć kolejna.

Hellerówka jest ogrodem rodzinnym i miejscem stworzonym z pasji. Zaprojektowała go Bożena Heller, z wykształcenia matematyczka, która sama nauczyła się projektowania i poświęciła swoje życie, aby tworzyć ten ogród. Jak sama twierdzi: „po to właśnie się urodziłam”. W tworzeniu ogrodu brała udział cała rodzina: mąż Krzysztof, synowie Damian oraz Adam, córka Dominika oraz wnuczka Emilia.

Zwiedzanie ogrodów z przewodnikiem trwa około godziny. Przebywanie w tym niezwykłym miejscu może być inspiracją do własnych kompozycji ogrodowych. Można tutaj doświadczyć, w którym stylu czujemy się najlepiej, a którego na pewno nie chcielibyśmy mieć. W ogrodzie organizowane są również różnego rodzaju przyjęcia np. wesela komunie, imieniny i inne uroczystości,  można wówczas cieszyć się przyrodą przez cały czas trwania uroczystości.

Założycielka ogrodu chętnie dzieli się swoją wiedzą a nawet często na miejscu bezpłatnie projektuje przydomowe ogródki, wystarczy tylko znać wymiary swojego ogrodu.